Administration

Robbie Slater
Dr. Robbie Slater
Principal
Ext. 54001

Benetta Eutsey
Benetta Eutsey
Asst. Principal
10th Grade
Ext. 54009
Harland Glass
Drew Glass
Asst. Principal
11th & 12th Grade
Ext. 54010
Rahman Bell
Rahman Bell
Asst. Principal
9th Grade
Ext. 54023
Allison Britt
Allison Britt
Instructional Coach

Ext. 54065

Faculty and Staff

Library Media Center and Guidance Office

Lori McKenzie
Lori McKenzie
Library Media Specialist
Technology Coordinator
Monica Tindol
Monica Tindol
Library Media Specialist
Technology Coordinator
Latoya Bell
LaToya Bell
Guidance Counselor
9th and 10th Grades
Heidi Norrell
Heidi Norrell
Guidance Counselor

11th and 12th Grades

English Department

Brenda Brown
Brenda Brown
Sheena Chandler
Sheena Chandler
Susan Hiebert
Susan Hiebert
Stephen Horn
Stephen Horn
Cynthia McTier
Cynthia McTier
Thad Porter
Thad Porter
Amanda Tally
Amanda Tally
Andi Thompson

Andi Thompson

Vicki Ward
Vicki Ward

History Department

Gregg Baker
Gregg Baker
Anthony Byrd
Anthony Byrd
W
Michael Jones
Heath Lovell
Heath Lovell
Stephanie Park
Stephanie Park
David Rowe
David Rowe
DeAnna Smith
DeAnna Smith
Katrina Wilcox
Katrina Wilcox

Math Department

Martisha Brown
Martisha Brown
Abigail Hinson
Abigail Hinson
Lisa Crownover
Lisa Crownover
W
Johnny Daryanani
Minerva Harwell
Minerva Harwell
Nick Maddaloni

Nick Maddaloni

Jenny McClellan
Jenny McClellan
Delores Payne

Delores Payne

Lisa Stubbs
Lisa Stubbs
Monica Williams

Monica Williams

Science Department

Cody Arant
Cody Arant
Kayla Hardin
Kayla Hardin
Jessica Holbert
Jessica Holbert
Meredith Ingram
Meredith Ingram
Phalanda Johnson
Phalanda Johnson
Jenna Oliver
Jenna Oliver
W
Klint Starling
Virginia Vilardi
Virgina Vilardi
David Walker
Scott Walker
Tony Davison
Tony Davison

Special Education Department

Tamara Bixler
Tamara Bixler
Diane Dzuirlik
Diane Dzuirlik
Jordyn Elswick
Jordyn Elswick
Jessica Hall
Jessica Hall
Jennifer Lee
Jennifer Lee
Jay Sansom
Jay Sansom

Fine Arts Department and Foreign Language

W
Adriane Duvall
Art
Jeff Glass
Jeff Glass
Theatre Director
Vawter
Jason Vawter
Choir Director
Ilice Perlotte
Ilice Perlotte
Spanish
Jason Warnix
Jason Warnix
Band Director

Career Technical Education

Kim Roberson
Kim Roberson

Career Preparedness

Leslie Campbell
Leslie Campbell
FACS
Whitney Fulton
Whitney Fulton

Marketing

Kyle Goodin
Kyle Goodin
TV Production
SGT Danny Hunter
SFC Danny Hunter
Army JROTC
Joey Hutto
MAJ Joey Hutto
Army JROTC
Keith Lucy
Keith Lucy
Agriscience
William Norris
William Norris
Agriscience

Physical Education and Driver Education

Robert Brooks
Russ Brooks
Driver Education
Michael Dismukes
Michael Dismukes
Driver Education/PE
Byron Gaskin
Byron Gaskin
Physical Education
Tyler Johnson
Tyler Johnson
Driver Education/PE
Desmond Knight
Desmond Knight
Health
Daryl Otwell
Daryl Otwell
Physical Education
Tim Perry

Tim Perry

Athletic Director

Office Staff and Nurses

Diane Arant
Diane Arant
Bookkeeper
Katie Andrews
Katie Andrews
Bookkeeper
Cheryl Lavigne
Cheryl LaVigne
Secretary
Kim Miller
Kim Miller
Registrar
Angie Shaw
Angie Shaw
Attendance
Megan McDonald
Megan McDonald
Nurse
Megan McDonald
Holley Turner
Nurse

Paraprofessionals

Verlene Crayton

Verlene Crayton

Toni Grant

Toni Grant

Annie Noble

Annie Noble

Debra Norton

Debra Norton

Bryshun Pernell

Bryshun Pernell

Cathy Taylor

Cathy Taylor

Custodial Staff

Mary Golden

Mary Golden

Linda Henderson

Linda Henderson

Theresa Hill

Theresa Hill

Martha Young

Martha Young

David Helsing
David Helsing

Lunchroom Staff

Tiffany Evans

Tiffany Evans, Manager

Pat Brown

Pat Brown

Anna Berryhill

Anna Berryhill

Charlene Bryant Oates

Charlene Bryant Oates

Melanie Feith

Melanie Feith

Scarlet Lawrence

Scarlet Lawrence

Norine Williams

Norine Williams

Tammy Woodall

Tammy Woodall

Assistant Manager
Sharanea Finney
Sharanea Finney